|
يكشنبه ۳۰ ارديبهشت ۱۳۹۷,May 20 2018 يكشنبه ۳۰ ارديبهشت ۱۳۹۷,May 20 2018 يكشنبه ۳۰ ارديبهشت ۱۳۹۷,May 20 2018
آخرین عناوین خبری :
۱۵ اسفند ۱۳۹۶ " "
کد خبر: 2216

امام جمعه فسا:

مردم! وحدت و یکپارچگیتان را حفظ کنید یکی از ترفندها و شیطنت دشمنان به هم ریختن و تفرقه است هوشیار باشید ولی وحدت هم حول محور ولایت و رهبری

خطبه های نماز جمعه 4 اسفند 1396 مصادف با 6 جمادی الثانی 1439 فسا

خطبه های نماز جمعه 4 اسفند 1396 مصادف با 6 جمادی الثانی 1439 فسا

خطیب جمعه: حسین جمالی زاده

موضوع خطبه اول: بصیرت نتیجه دین دار دین شناس

موضوع خطبه دوم: سخن رئیس جمهور - نامه احمدی نژاد - وحدت و تفرقه - مناسبتها

خطبه ی اول:

بسم الله الرحمن الرحیم

الْحَمْدُ وَ الثّناء لِلَّهِ رَبِّ الْعَالَمِين، ثُمَّ نُصَلّي و نُسَلِّمُ عَلی حَبیبِه و نَجیبِه سیّدنا و نبیّنا أَبِی الْقَاسِمِ المُصطَفی مُحَمَّد صلواتُ اللهِ وَ سَلامُه عَلَیهِ و عَلی آله، الطَّیِّبِینَ الطَّاهِرِینَ، سِیَّمَا بقیةِ الله في الاَرَضین، روحی وَ أَرْوَاحُ الْعَالَمِینَ لِتُرَابِ مَقْدَمِهِ الْفِدَاء.

وَ لَعْنَةُ اللَّهِ عَلَی أَعْدائِهِمْ مِنَ الْآنَ، إِلَی قِیَامِ یَوْمِ الدِّین، يا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُوا اتَّقُوا اللَّهَ وَ آمِنُوا بِرَسُولِهِ يُؤْتِكُمْ كِفْلَيْنِ مِنْ رَحْمَتِهِ وَ يَجْعَلْ لَكُمْ نُوراً تَمْشُونَ بِهِ.

 اُوصِيكُم عِبادَ اللّهِ و نَفسی بِتَقوَی الله،

بندگان خدا تقوای خدا را مد نظر داشته باشیم، توصیه می کنم به همان توصیه های برگرفته از دین و آموزه‌های دین، قرآن و روایات اهل بیت. همچون هفته های گذشته هم خودم را و سپس شما سروران عزیز را برادران محترم و خواهران محترمه را به رعایت تقوای الهی.

بحثی که در خطبه های اول داشتیم در رابطه با ثمرات و آثار و نتایج دینداری دین شناسانه و دینداری بر اساس معرفت دینی بود، یکی دیگر از آن آثار را امروز می خواهم شروع کنم، یکی از مباحثی که در فضای جامعه ما طبق رهنمودهای مقام معظم رهبری یکی از مسائل اساسی است و از آموزه های دین استفاده می شود، همین بحث است که یکی دیگر از ثمرات و نتایج و آثار دینداری دین شناسانه، است و آن بصیرت پیدا کردن است، رسیدن به جایگاه بصیرت، و جزو اهل بصیرت شدن. آن بصیرتی که یکی از گفتمان های انقلاب و نظام ما در این سالهای اخیر است و اولین مطرح کننده اش در دوران اخیر، مقام معظم رهبری است. این بصیرت از کجا پیدا میشود برای مومن؟ از روایات استفاده می شود و از لابلای آیات شریفه قرآن هم استفاده می شود.  انسانی که متدین بشود و دینداری اش بر اساس مبنای دین شناسی باشد و بر اساس معرفت دینی باشد، اینجور انسان مومنی به جایگاهی میرسد که بصیرت باطن پیدا می کند. روایات زیادی در این زمینه وجود دارد به عنوان نمونه از تُحَفُ العُقول مرحوم حسن بن علی بن شعبه حرّانی، این عالم بزرگوار در قرن چهارم هجری قمری زندگی می کرده یعنی بیش از ۱۰۰۰ سال پیش، ایشان این کتاب را به عنوان تُحَفُ العُقول نوشته که یک کتاب مرجع می باشد برای علما، صفحه ۴۱۰ این روایت آمده و همچنین علامه مجلسی در بحار جلد ۱۰ صفحه ۲۴۷ از امام کاظم علیه السلام  نقل شده که فرمودند: "تَفَقَّهُوا فی دینِ اللّهِ،"

در کنار دینداری دین شناس باشید، مردم تَفَقَّهُوا ار فقه و تفقه هست که در آیات شریفه قرآن و روایات اهل بیت غیر از آن فقه اصطلاحی بین حوزوی ها است در آیات و روایت فقه و تفقه در دین یعنی فهم و معرفت عمیق نسبت به تمام امور و مسائل دین، هم احکام دین هم اعتقادیات و هم اخلاقیات و معارف و آداب و سنن دینی است پس در دین خدا دین شناس بشوید

" فَإِنَّ الْفِقْهَ مِفْتاحُ الْبَصیرَةِ، وَ تَمامُ الْعِبادَةِ" دین شناسی کلید بصیرت پیدا کردن است، همان تعبیری که حضرت آقا داشتند، بصیرت شعار و حرف نیست بلکه چراغ راه است. میفرماید: فَإِنَّ الْفِقْهَ مِفْتَاحُ الْبَصِيرَةِ کلید این چراغ و راه یافتن به این بصیرت دین شناسی است. چند نکته اینجا خدمتتان عرض کنم، بصیرت کلمه عربی است یعنی کسی که خیلی چشمش باز است، بصیرت صیغه و صفت مبالغه است یعنی کسی که خیلی می بیند و در اصطلاح دینی و قرآنی ما به کسی که حقایق امور را می بیند با همان بینایی درونی و عقلانی و باطنی گفته می شود و آن حکمتی که در بعضی از روایات و آیات شریفه قرآن آمده است نیز گفته می شود به عبارت دیگر بصیرتی که محل بحث است در قرآن و روایات ما، آن دریافت واقعیاتی است که انسان را از سطحی  نگری و ظاهر بینی و وضعیت فعلی دیدن به عمق و باطن امور و وضعیت بعدی و فرجام امور رهنمون سازد. بصیرت از نظر امتداد زمانی هم معنا دارد، یعنی دریافتی که جامع و شامل تمامی جوانب باشد و همه جوانب را می سنجد. کسی اهل بصیرت است که وقتی نگاه به حادثه ای می کند زود متوجه میشود و دریافت سریع و بلافاصله دارد و نیاز به توضیح دیگران ندارد. نکته دیگری خدمتتان عرض کنم که چه کار کنیم اهل بصیرت شویم، اگر بخواهیم اهل بصیرت شویم باید اول دیندار و متدین باشیم، با غیبت و تهمت و بی ابالی نسبت به دین بصیرت پیدا نمی‌کنیم.

مرحله دوم دین شناس شویم، دین داریمان هم اساسش دین‌شناسی است و باید معرفت دینی پیدا کنیم

فَإِنَّ الْفِقْهَ مِفْتَاحُ الْبَصِيرَةِ وَ تَمَامُ الْعِبَادَةِ

 تمام عبادت های خدا و بندگی خدا در همین روایت می باشد. اگرچه لازمه بصیرت پیدا کردن، تقوا است که آیات زیادی در این باره می باشد:

 إِنَّ الَّذِينَ اتَّقَوْا إِذا مَسَّهُمْ طائِفٌ مِنَ الشَّيْطانِ تَذَكَّرُوا فَإِذا هُمْ مُبْصِرُونَ،

 و يا أَيُّهَا الَّذينَ آمَنُوا اتَّقُوا اللَّهَ وَ آمِنُوا بِرَسُولِهِ يُؤْتِکُمْ کِفْلَيْنِ مِنْ رَحْمَتِهِ

 اگر با تقوا بودید خداوند دو قسم از رحمتش را برایتان قرار می‌دهد، نوری برای تان قرار می دهد که با آن بتوانید راه های طولانی را بروید. در نتیجه دینداری بر مبنای دین شناسی یکی از آثار و ثمرات مهمش این است که چنین انسانی اهل بصیرت می شود.

 

خطبه دوم:

پروردگارا قلب نازنین حضرت ولی عصر را از همه ما راضی و خوشنود بدار، تعجیل در فرجش عنایت بفرما، پروردگارا باران رحمتت را بر ما بفرست خداوندا گناهانی که باعث شده است باران رحمتت قطع بشود پروردگارا بر ما ترحم و به بزرگواریت ببخش و بیامرز، خدمتگزاران به دین و انقلاب و نظام و در رأس همه بزرگ رهبر فرزانه عزیزمان را طول عمر و سلامت بدار، امام راحل و شهدای والامقاممان را از ما راضی و خوشنود و با اهل بیت پیغمبر مهمان بفرما.

اولاً تشکر از حضور و بر پایی مراسمات فاطمیه دوم امسال در شهرستان که انصافاً چه در شهر و چه در زیرمجموعه بخش مرکزی فسا و چه در بخش های تابعه انصافاً باشکوه بود. تشکر می کنم از محضر یکایک شما عزیزان و همچنین از دست‌اندرکاران عزیز این برنامه‌ها. چه مردم مومن و با صفا و انقلابی دارد این شهرستان انشاءالله خداوند پاداش دهنده شما خواهد بود. و  اگرچه در مصلی هم امسال برنامه بود و بیشتر بنده درگیر این برنامه های مصلی بودم و نیز عزیزانی دعوت می کردند و نتوانستم جاهای دیگر بروم شرمنده هستم برنامه‌های باشکوهی بود و شب آخر هم که تشییع نمادین برگزار شد اگرچه خودم برنامه‌ریزی و جلسات مختلفی با بعضی از هیئات محترم، جوانان عزیز و اقشار مختلف، دست‌اندرکاران و مسئولین مربوطه در دفتر داشتیم برای اینکه مراسم باشکوهی صورت بگیرد، کارها ردیف شد. اما چون خودم برنامه داشتم در استان دیگری مجبور شدم بروم اما اینجا همه چیز فراهم بود و اعتماد کردیم و واگذار کردیم به دوستان و رفتیم الحمدالله که برنامه به خوبی پیش رفت و نتیجه صفا و وحدت و یکپارچگی را هم در این مراسم فاطمیه شاهدش بودیم

و هم در ۲۲ بهمن امسال و هم در ۹ دی و آن راهپیمایی ضد اغتشاشگران که برگزار شد که یکپارچگی و صمیمیت، این نتایج را برای انقلاب و نظام دارد.

یکی از پدران بزرگوار شهدای این شهرستان که پدر بزرگوار دو شهید و چند جانباز بودند از دنیا رفتند که دیروز چهلم آن عزیز بود و من به خاطر این که شرمنده شهدا نشوم حیفم آمد که یادی نکنم. مرحوم میرزا ابوطالب جمالزاده پدر بزرگوار شهیدان محمدرضا و زین العابدین جمالزاده و پدر بزرگوار سه جانباز، بنده وقتی شنیدم این پدر داغ دو شهید و سه جانباز در جلوی چشمش بوده در نزد خانواده ام به خود لرزیدم و گفتم مگر می شود یک پدر این جور مصیبت ببیند و تحمل کند و بر خود لازم دیدم که در نماز جمعه یادی کنیم از این پدر بزرگوار و از خداوند متعال رحمت واسعه برای آن مرحوم خواستاریم و هم برای بازماندگان از خداوند متعال صبر طلب می کنیم.

چند نکته مربوط به اصل نظام و کشور خدمتتان عرض کنم. نکته‌ اول در رابطه با مسائل کلان هست، من این نکته هایی که عرض می کنم می‌دانید که با قطع نظر از جناحی و حزبی عرض می کنم، یک واقعیاتی است که می خواهم عرض کنم. برخی مسئولین محترم فعلی که هم جایگاه بین المللی دارند و هم قدرت قانونی بالایی در کشور و نظام دارند، بعضی وقت‌ها در این موقعیت های حساس کشور و نظام مطالبی مطرح می‌کنند که هرچه من طلبه ای که خودم در این مسائل بودم هرچقدر فکر می کنم که برایم هضم شود نمی شود، درخواست ما این است که بیایند توضیح بدهند یا رها کنند بعضی مسائل را خصوصاً مسئله‌ای که اخیراً مطرح شده در ایام بیست و دو بهمن که هرچه فکر کردیم نه بر وفق قوانین نظام است و نه بر وفق عقل و منطق سلیم است، نه به نفع نظام و نه با گفتن آنها نتیجه ای گرفته می‌شود و نه شدنی است  و نه موقع انتخابات است که بار انتخاباتی و تبلیغاتی در مردم داشته باشد، هیچکدامشان نیست، فقط و فقط یک اثر دارد آن هم تضعیف نظام و انقلاب و خوراک دادن به بیگانگان کینه توز نسبت به نظام و جری شدن متعرضین به نظام بنده توهین نمی‌کنم و احترام به همه مسئولین قائل هستم ولی عرض می کنم اصلاح کنند چنین مسائلی را و پشت تریبون ها مطرح نکنند. همین بحث رفراندوم که مطرح کردند آن هم در راهپیمایی عظیم مردمی بی سابقه امسال ۲۲ بهمن که ظاهراً استناد هم کردند به اصل ۵۹ قانون اساسی شده. بنده چند نکته اینجا عرض کنم اولاً اصل ۵۹ این است که مسائل بسیار مهم اقتصادی، سیاسی، اجتماعی، فرهنگی، ممکن است با اعمال قوه مقننه از راه و طریق همه پرسی و مراجعه مستقیم به آرای عمومی مردم صورت گیرد. در ادامه نوشته است درخواست مراجعه به آرای عمومی باید به تصویب دو سوم مجموع نمایندگان مجلس برسد. فقط سوالی که برای ما مطرح هست این است که، اولاً در این اصل ۵۹ آمده تشخیص در مسائل بسیار مهم اقتصادی سیاسی فرهنگی اجتماعی ، سوال اینجا این است که تشخیص مسائل مهم به عهده کیست؟ فلذا آن عزیزانی که مطرح می کنند ببینند چه کار می کنند. دوم اعمال قوه مقننه، یعنی در راستای اعمال قوه مقننه، یعنی غیر قوه مقننه ارتباطی با آن‌ها ندارد که مطرح کنند. سوم در همین قوه مقننه در این اصل آمده است که دو سوم مجموع نمایندگان نظر و رای بدهند.  نکته دیگر روز ۲۲ بهمن که جشن حضور با عظمت مردم است این حرفها را بزنیم. ششم آیا با گفتن این مسئله در تریبون چند میلیونی بلکه بین‌المللی و جهانی که دارند گوش می دهند آیا این گره ای باز می‌شود و گرفتاری و مشکلی برطرف می‌شود و آیا همین حرفی که زده می شود مطمئن است که اجرا می شود. بله می‌دانیم این حرفی که می‌زنید طبق قانون اجرایی نیست پس چرا مطرح می‌کنید. نکته دیگر می خواهم عرض کنم بعضی از شعارهای جذاب تر هم قبل از آن مطرح شد راجع به اقتصاد و معیشت مردم، ولی عملی نشد،  از آن طرف هم قانون اساسی مشخص کرده همه مسائل و امور در حال جریان خودش است و طبق قانون دارد حل می شود و جلو می رود مجلس محترم هم نیاز ندارد به این همه پرسی، چون این همه پرسی در قانون خیلی محدود است چون خود مجلس و مجلسیان در قانون اساسی داریم که در تمام مسائل و امور کشوری چه مهم و چه غیر مهم می توانند قانون تصویب کنند به شرط اینکه خلاف شرع و قانون اساسی نباشد . نکته آخر هم اینکه زمانی بیاییم مطرح کنیم که مشکلات اقتصادی و معیشتی بر مردم فشار آورده و دشمنان هم دارند سوء استفاده می کنند این مسئله را مطرح کنیم، عزیزان مسئولین، دست اندرکاران بزرگواران ما قبولتان داریم چون رهبری قبولتان دارد و احترام برایتان داریم، مواظب این تریبونها باشید، دشمنان کینه‌توز داعش مسلک پشت دیوار و مرزهای ما هستند.

نکته دیگر برخی دیگر از مسئولین که یک روزی هم قدرت اجرایی بالایی هم داشتند، شروع کردند در این چند ماهه نامه نگاری به مقام معظم رهبری. این به ظاهر نامه نگاری است. اما در درونش خیلی هتک حرمت است من عرضم این است هدف از این نامه‌نگاری‌ها چیست که چقدر مغالطه شده است در این نامه نگاری، نظام اسلامی مدارا میکند دلیل نمی‌شود که هر کاری خواستند بکنند.

نکته دیگر شهادت چندین تن از عزیزان حافظ امنیت و نیروی انتظامی و بسیج در همین حادثه اخیر اغتشاشات تهران را داشتیم که در  شب شهادت حضرت فاطمه زهرا در یکی از محله های تهران یک عده ای در لباس طرفداری از یک عده که صلاح نیست در خطبه ها گفته شود آمدند در درگیری با نیروی انتظامی، که اینها عزیزان ما هستند و تعدادی را به شهادت رساندند. اولاً حادثه ولو کوچک بود و در یک محدوده از تهران بود ولی به خاطر شهادت عزیزانمان حادثه بزرگی هست و نمی شود از آن به راحتی گذشت این نشان می دهد که دشمنان از هر فرصتی جهت ایجاد ناامنی و شرارت در کشور و بین مردم دست بردار نیستند. ثانیاً این است که دقیق که ملاحظه کردیم، حامیان این اغتشاشگران رسانه های بیگانه بودند، این فضاهای مجازی که وصل به خارج هستند نگاه کنید دارند از آنها حمایت می کنند .

نکته دیگر ببینید ممکن است بعضی فضاها بخواهند این مسائل را به یک مذهب و فرقه و گروه نسبت بدهند ولی آن چیزی که مسئله اصلی است در این جریان و حادثه این است که گروه ها، مذاهب و فرقی که این افراد خود را منتسب به اینها می کنند زود اعلام برائت کنند، ولی در امثال چنین فتنه ها و اغتشاشات و شلوغ بازی هایی آن کسانی که احتمال می‌دهند که خود را وصل به آنها بکنند زود به میدان بیایند و اعلام برائت کنند تا مردم تکلیفشان را با آنها روشن کنند.

نکته دیگر در نظام اسلامی بحث دین و ادیان و مذاهب در قانون وجود دارد و رسماً در اعمال خودشان آزاد هستند. اما فتنه گری و اغتشاش گری نه، وصل به بیگانه های دشمن نه، این را هر عقل سلیمی در دنیا قبول دارد، نظام مقتدر است و مردم هم پای نظامشان ایستاده اند.

نکته دیگر از نیروی انتظامی و عزیزان سبزپوش نیروی انتظامی مان تشکر می کنیم، چقدر با صبر و تحمل و با تدبیر عمل می‌کنند و با حداقل هزینه بیشترین خدمت رسانی در جهت نظم و امنیت کشور انجام می دهند. و همچنین بسیج مردمی که در کنار نیروی انتظامی حافظ امنیت هستند و همچنین عزیزان سربازان گمنام حضرت ولی عصر عج که کمک میکنند  ما تشکر می کنیم و دست همه شان را می بوسیم. در این شهرستان هم من از نیروی انتظامی شهرستان تشکر می کنم جناب آقای سرهنگ رستمی خوب درخشیدند در این شهرستان و ما داریم برنامه‌ها و فعالیتشان را میبینیم و همکارانشان در دستگاه قضایی و بسیج و اطلاعات و غیره نیز که الحمدلله خوب عمل می کنند .

نکته دیگر حادثه جانسوز سقوط هواپیمای مسافربری شرکت آسمان، تهران یاسوج را داشتیم که ۶۶ نفر کشته شدند. خیلی جای تاسف دارد، مسئولان، دست اندرکاران، دولتمردان، مجلسیان چه کار می کنید؟ هر روز فاجعه؟ شاید کسی بگوید چرا مجلسیان. مجلسیان شما که اختیار وزرا در دستتان است از آنها بخواهید، تا کی مردم اینقدر کشته بدهند. یک وقت سقوط هواپیما، یک وقت آتش گرفتن کشتی یک وقت امثال پلاسکو، یک وقت قطار مسافربری، حوادث جاده ای خوب تدبیری بیندیشید و فکری بکنید. این که کاری به دشمن ندارد، کار خودمان هست فکری کنید از دیروز تا حالا دوتا هواپیما روی هوا دچار نقص فنی شده است،  جسم و جان مردم بیگناه را که اعتماد به شما کردند، بلیت میدهید و در هواپیما می نشانید و روی آسمان رهایشان می کنید، چرا همان اول بررسی نمی کنید بعضی‌ها می‌گویند به خاطر هوا بوده، چرا همان اول پیش بینی نمی کنید. بعضی دیگر می‌گویند به خاطر نقص فنی بوده است هواپیمایی که یک مدت عمر کرده و فرسوده شده چرا فکری برایش نمیکنید، نمی توانید لااقل به مردم بگویید سوار نشوند. اینجور با جان مردم مظلوم، بی پناه و مردمی که جان و هستیشان را در راه نظام و انقلاب و ولایت گذاشته اند اینطور بازی می کنید؟ چرا اینقدر نمک بر زخم دل مقام معظم رهبری می پاشید با این کارهایتان، تا کی آخر؟ جگر انسان آتش می گیرد. اگر بچه های خود بعضی از این آقایان دست اندر کار تو این هواپیما بود چکار میکردید اینجا؟

روز بزرگداشت خواجه نصیرالدین طوسی و روز مهندس را به همه مهندسان تقدیر و تشکر می‌کنم.

 سالروز تاسیس بنیاد مستضعفان و جانبازان توسط امام راحل خدمت تمام دست‌اندرکاران تبریک عرض میکنیم.

 روز امور تربیتی و تربیت اسلامی است و یک نکته بگویم که در سال ۵۹ توسط شهید رجایی و باهنر در مدارس و آموزش و پرورش ایجاد شد و امروز تبدیل شده به معاونت های پرورشی. مردم بحث پرورشی بچه هایمان خیلی مهم است. معلمان، دست اندر کاران این مسائل پرورشی را جدی‌تر بگیریم، یک بعد آموزش و پرورش است، خیلی به مسئله پرورش بچه ها دقت کنند، خیلی از قانون ها و قوانین و مقررات که می خواهند اجرا کنند در کنار مسئله آموزشی ببینند بار پرورشی اش چقدر است، اساس مسائل پرورشی هم نماز است. نماز اول وقت را بها بدهید معاونت‌های پرورشی مدارس و مدیران، راهش این نیست که بچه ها را مجبور کنید به نماز، راهش این است که خود دست‌اندرکاران و معلمین موقع نماز در نمازخانه جمع شوند بعد هم دانش‌آموزان به تبع اینها می آیند، رفتار و اعمالشان نشان دهد که مبلّغ دین و پرورش بچه ها هستند. تشکر می کنم از عزیزان آموزش و پرورشی.

و همچنین به پدر و مادرها عرض می‌کنم که این فضای مجازی را خیلی مواظبش باشید من از بعد دیگری می خواهم بگویم، بعضی از شماها از بعد اخلاقی و تربیتی زیاد شنیده اید ولی خیلی مسئله مهمی است، سخنران دیروز از منبری های استان در دفتر امام جمعه یک قضیه ای در رابطه با فضای مجازی گفت که تکان دهنده بود فضای مجازی خیلی خطرناک است برای بچه ها اگر کنترل نشود. علاوه بر مسئله اخلاقی و تربیتی که واقعاً فساد انگیز است و مشکل ساز شده است برای خانواده ها در مسائل دیگر زندگیمان هم دخالت می کند این فضای مجازی، در مسائل بهداشتی مثلاً به عنوان راهکار پزشکی و بهداشتی می‌گویند اگر خواستید قندت پایین بیاید این عناصر را ترکیب کن و بخور. دوستان فضای مجازی که مستند و مدرک نیست برای من و شما، این کار دشمن است، اگر مطلبی می بینید تحقیق کنید ببینید سندش کجاست. یا گزارشات و اخبار، خیلی از این اخبار که در این فضاها می آید دروغ است و شایعه است الان صدا و سیمای ما ممکن است بعضی خبرها را ندهد اما خبرهایی که می دهد مطمئن باشید صد در صد درست است.

چند نکته در مورد شهرستان عرض کنم عزیزان این جایگاه سی ان جی بعضی وقتها من خودم رد میشوم و میبینم که خراب است، فکری برایش بکنید. نکته دوم در فاز ۵ مدت هاست نیاز به یک کلانتری است و این لازم است چون فاصله زیاد است تا اولین کلانتری.

 نکته آخر هم بنده وظیفه دارم به عنوان منصوب از طرف نظام اسلامی خدمتتان عرض کنم و به عنوان امام جمعه ای که نیابت از مقام معظم رهبری دارد، که با اذن نیابتی، نیابتا خطبه می خواند عرض میکنم، مردم وحدت و یکپارچگی تان را حفظ کنید، یکی از ترفندها و شیطنت های دشمنان به هم ریختن بین مردم است هوشیار باشید. وحدت حول محور ولایت و رهبری، مردم خط قرمزها مشخص است، کسانی که در فتنه گری های سال ۸۸ دخالت داشتند، بعد از خطبه جانانه مقام معظم رهبری رفتند و در آشوب‌ها شرکت کردند حسابشان جداست، اما این دلیل نمی‌شود هر کس در انتخابات ها به کاندید های دیگر رای بدهند به او بگوییم فتنه گر و به زور بخواهیم از او اقرار و تعهد بگیریم. مقام معظم رهبری الگوی ما است. در هر انتخاباتی هرکس به کاندیدی که رأی داده حضرت آقا همه را بچه های نظام میداند و همه را حامی نظام میداند و رأی های همه را رأی به نظام می داند و وظیفه ما هم میداند که اینجور عمل کنیم. مواظب فتنه گری فتنه گران باشید، مواظب تفرقه و اختلاف اندازی اختلاف گران باشید اما وحدت بر محور ولایت و رهبری. و فقط با آنهایی که در فتنه گری سال 88 دخالت داشتند تا انزجار اعلام نکردند با آنها نمی شود کنار آمد اما بقیه مردم نه. به مردم شهرستان فسا بگوید فتنه گر! خودش فتنه گر است، کی میگه این مردم شهید داده فتنه گر هستند. این مردم بسیار بزرگ و صمیمی و انقلابی و شهید داده و متدین، تا دلیل محکم نداریم انگ نزنیم به مردم و یکپارچگی را حفظ کنیم که نتیجه اش را در 22 بهمن امسال دیدید که چه راهپیمایی با شکوهی بود و همه آمده بودند.

 

 

اخبار مرتبط
نام:                       

پست الکترونیک:  
نظر شما:  

فیلم
صوت
پربازدیدترین ها
آخرین اخبار